Yaşam

AK Partili Halit Yerebakan’dan Büyük Filistin Mitingi’ne çağrı

İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalar şiddetle devam ediyor.

Hamas’a yanıt veren İsrail, hedefi ne olursa olsun orantısız güç kullanmaya devam ediyor.

Batılı ülkeler İsrail’in zulmüne destek verirken, Türkiye mazlumların yanında yer alıyor ve savaşa karşı kararlı bir duruş sergiliyor.

Gazze’de yaşanan olaylara tepki göstermek amacıyla 28 Ekim Cumartesi günü İstanbul İl Müdürlüğü tarafından Büyük Filistin Mitingi düzenlenecek.

Halit Yerebakan’dan çağrı

AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Halit Yerebakan, sosyal medya hesabından bir görüntü paylaşarak vatandaşları Büyük Filistin Mitingi’ne davet etti.

Yerebakan, paylaşımında şu notu yazdı:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ülkemiz, insanlık dışı baskınlara karşı cesur bir duruş sergiliyor. Türkiye, Filistin halkının yanındadır ve bu adaletsizliğe karşı sesimizi yükseltmek için bir araya geliyoruz.

Hafta sonu İstanbul’da gerçekleşecek Büyük Filistin Rallisi bu sesin en yüksek perdeden duyulacağı an olacaktır. Bu çabaya katılımınız, Filistin halkının yanında olduğunuzu göstermek ve dünyaya adalet çağrısı yapmak için bir fırsattır.

Unutmayalım ki ancak birlikte güçlüyüz. Mitingde bir araya gelerek insanlığın en temel hakkı olan yaşam hakkını savunacağız. Türkiye ve Filistin bayraklarının dalgalanacağı bu mitingde sizleri de aramızda görmek çok anlamlı olacaktır.

28 Ekim’de İstanbul’da birlikte olalım, birlikte ses çıkaralım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu