Teknoloji

Apple CEO’su Tim Cook, Üretken Yapay Zekanın iPhone’lara Ne Zaman Geleceğini Açıkladı

ABD merkezli teknoloji devi Apple giderek daha fazla iOS 18 ile gündemde. Bunun nedeni yakında çıkacak olan taşınabilir işletim sistemidir. yüksek beklentiler . Analistler, üretken yapay zeka teknolojilerinin iOS 18 ile birlikte iPhone’lara geleceğini öngörüyor geleceğineinanıyorlar.

Şimdi ise bu fikri doğrulayan bir gelişme yaşandı. Apple CEO’su Tim Cook2023 yılının son çeyreğine ilişkin mali durum raporu toplantısında iOS 18 ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Cook, iOS 18’i doğrudan söylemedi ancak yapılan açıklamalar, Apple’ın üretken yapay zeka teknolojilerinin bu işletim sistemiyle uyumlu olacağını gösteriyor. kullanıma sunulacakbu ortaya çıkarıyor.

Tim Cook’un açıklaması şu şekildeydi:

Geleceğe yön verecek diğer teknolojilere de yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu, muazzam zaman ve çaba harcamaya devam ettiğimiz yapay zekayı da içeriyor ve bu alanda devam eden çalışmalarımızın ayrıntılarını bu yılın sonlarında paylaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Aslında Tim Cook geçmişte de birçok kez yapay zekadan bahsetmişti. Ancak son ifade de dahil olmak üzere bunların hiçbirinde, ayrıntılı bilgi verilmedi . iOS 18’in tanıtılacağı WWDC 2024 etkinlikleri dünya çapında her zamankinden daha fazla ilgi görecek gibi görünüyor.

haber-akcakoca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu