Ekonomi

Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen yatırımcıları, Revo Capital’in düzenlediği üçüncü ‘Building Bridges’ zirvesi için İstanbul’da bir araya geldi

Girişim ve yatırım dünyasına istikamet veren Revo Capital, ‘Revo Building Bridges’ aktifliğinin üçüncüsünü gerçekleştirdi. 9 Kasım’da iş ve cemiyet dünyasının buluştuğu lansman davetiyle başlayan aktiflik, 10 Kasım’da Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen 350 yatırımcı, teşebbüsçü ve iş beşerinin katıldığı değerli bir doruğa mesken sahipliği yaptı.

Türkiye’nin en büyük teşebbüs sermayesi fonu Revo Capital, Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen teşebbüsçü, yatırımcı ve iş dünyasının kanaat başkanlarını 9-10 Kasım’da İstanbul’da bir ortaya getirdi. 2 gün süren dorukta Revo Capital Kurucu ortağı ve İdare Heyeti Lideri Cenk Bayrakdar, kurucu ortağı Berkin Toktaş ve Büyümeden sorumlu ortak Gizem Moral, Türkiye’den 270 ve Avrupa’dan 80 iştirakçi olmak üzere 350 konuğu ağırladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Revo Building Bridges doruğu teknoloji ekosisteminin merkezi Kolektif House Maslak’ta gerçekleşti. Tepeye, iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı ilham veren açılış konuşmaları ve paneller damga vurdu. Girişimcilik ekosisteminin yüz yüze buluştuğu, içgörülerin paylaşıldığı, iş stratejilerini tartışıp teknoloji sanayisini ileriye taşıyan global eğilimlerin belirlendiği tepede, Startup Wise Guys iş birliği ile girişimcilik yarışı yapıldı.

Türkiye, Doğu Avrupa ve Baltık ülkelerindeki teknoloji teşebbüslerine yatırım yapan teşebbüs sermayesi fonu Revo Capital, 10 Kasım’daki Revo Building Bridges zirvesinin açılış konuşmaclarını Revo Capital CEO’su Cenk Bayrakdar, Getir CEO’su Nazım Salur, Dünya Bankası Kümesi özel kesim kolu IFC’nin Teşebbüs Sermayelerinden Sorumlu Dünya Lideri Mohamed Eissa ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Lideri Ahmet Burak Dağlıoğlu yaptı.

Global yatırım ekosistemine ve girişimciliğe dair merak edilen bahisler ele alındı

Zirvede altı farklı başlıkta panel gerçekleşti. ISTKA’nın desteklediği “Girişimciliğin Merkezi: İstanbul” panelinde, global yatırımlardaki gerilemeye karşın, Türkiye ve İstanbul girişimcilik ekosisteminin güçlü bir formda büyümesindeki etkenlere değinildi. Özyeğin Üniversitesi’nin desteklediği “Kurumsal İnovasyon” paneli, yüksek rekabetçi pazarda eğitimden endüstriye uzanan değişik tıpta kurumların, değişime ayak uydurmak, rekabetçi ve yenilikçi kalabilmek için, eserlerinde, hizmetlerinde ve iş yapış formlarında uyguladıkları stratejilere yer verdi. Zendesk’in desteklediği Girişimlerin Unicorn Yolculuğu” panelinin odağında, dünyada kurulan her girişimcinin hayali olan ve bedeli 1 milyar doları aşan bir şirket olma seyahatindeki CEO’ların başarıyı yakalamak için benimsedikleri büyüme yapı taşları, sürdürülebilir ve süratli büyümeyi dengeleme staretjileri, rekabete bakış açıları ve yatırım dünyasında yaşanan gelişmelere ait kanıları yer aldı.Google’un desteklediği “Yatırımcı Dünyası” paneli ise girişimcilik ekosisteminin gelişmesi ve son iki yıldaki olumlu büyümeyi sürdürülebilir hale getirmek için yatırımcı dayanışmasının ehemmiyetine, yatırımcıların potansiyel gördüğü dallar ve global ölçekteki yavaşlama beklentisine, hem Türkiye hem de globalde yatırımcıların bakış açılarına dikkat çekti. Datasite’ın desteklediği “Başarılı Çıkış Hikayeleri” paneli, Türkiye’nin önde gelen seri girişimcilerini ağırladı. Panelde çıkış stratejisi planlamasının yanı sıra, başarılı bir çıkış kıssası için girişimcilerin şirketlerini kurarken ve büyütürken uygulaması gereken stratejilere odaklanıldı. Son olarak AWS’ın desteklediği “Melek Yatırımcı” paneli, teşebbüsleri birinci kuruldukları andan itibaren destekleyen ve ekosisteminin çok kıymetli bir modülü olan melek yatırımcılığın teşvik edilmesinin değerini vurguladı.

Amacımız Türkiye’den çıkan girişimleri dünyaya tanıtmak

170 milyon dolar büyüklüğünde bir fon yöneten Revo Capital’in öncelikli yatırım alanlarını finans, sıhhat ve pazarlama teknolojilerinin yanı sıra kurumsal bulut, yapay zekâ ve büyük bilgi oluşturuyor. Tepede yaptığı açılış konuşmasında teşebbüslerin globalleşme eğilimine dikkat çeken Revo Capital Kurucu Ortağı ve İdare Heyeti Lideri Cenk Bayrakdar, “Türkiye girişim ekosisteminin 2022 yılında aldığı rekor yatırım ve büyüme, daha fazla Türk girişimin küresel arenada boy göstermesine ve aynı zamanda da yabancı yatırımcıların da ilgi odağı olmasını sağlıyor. Amacımız Türkiye’den çıkan girişimleri dünyaya tanıtmak, yurtdışı yatırımlarımıza da Türkiye fırsatları için köprü görevi görmekdedi.

Getir Kurucu ve CEO’su Nazım Salur açılış konuşmasında ise Türk teşebbüslerin yurtdışı muvaffakiyet kıssaları yaratabildiğinin kanıtlandığını, küresel şirket yaratmanın uzun bir serüven olduğunu ve Revo’nun bu seyahatin başında birinci inanan olmasının bedelini vurguladı.

Etkinlik kapsamında Revo Capital ve Doğu Avrupa’nın başkan yatırım fonu Startup Wise Guys iş birliğinde düzenlenen girişimcilik müsabakasına 250’den fazla teşebbüs katıldı. Teşebbüsler, Revo Capital’in de dahil olduğu önde gelen iş insanlarından oluşan heyet üyeleri tarafından değerlendirildi. Birincilik mükafatını alan Freshsens Startup Wise Guys’dan 80 bin Euro yatırım aldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu