Ekonomi

Bank of America ve diğerleri ACH ile ilgili mevduat gecikmelerinden etkilendi

Bugün, Otomatik Takas Odası (ACH) ihracında Bank of America, Chase, US Bank, Truist ve Wells Fargo(NYSE: WFC Bu durum, aralarında . Sorun ilk olarak Cuma sabahı Bank of America’nın müşterileri potansiyel gecikmeler konusunda uyarmasıyla ortaya çıktı ve bankaya özgü bir sorundan ziyade sektör çapında bir endişeye işaret etti.

Sorun, maaş çekleri için yaygın olarak kullanılan doğrudan para yatırma işlemlerini kesintiye uğrattı ve Cuma günü maaş gününde sorunlara neden oldu. Bu olay, Zelle transferleriyle ilgili sorunların Bank of America’nın çevrimiçi müşterileri için kredili mevduat fiyatlarına, para kaybına ve negatif hesap bakiyelerine yol açtığı Ocak ayında meydana gelen benzer bir olayı yansıtıyor.

Mevcut duruma yanıt olarak Bank of America, hesap güvenliği için özel bağlantı önerdi. Banka ayrıca müşterilerine hesaplarının güvende olduğu ve para yatırma işlemi tamamlanır tamamlanmaz bakiye güncellemelerinin sağlanacağı güvencesini verdi. Müşterilerin şu anda herhangi bir rastgele işlem yapmasına gerek olmadığını vurguladılar.

Sorun ilk olarak Downdetector aracılığıyla bildirildi ve bunun bankaya özgü bir sorun değil, sektör çapında bir telaş olduğunu açıklayan bir sektör kaynağı tarafından doğrulandı. Durumun ciddiyetine rağmen Federal Reserve veya ABD Hazine Bakanlığı’ndan herhangi bir yorum gelmedi. Etkilenen tüm bankalar da konuyla ilgili sessizliğini korudu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu