Ekonomi

Borsa İstanbul’dan tedbir kararı

KAP’ta (KAP) yayınlanan Borsa İstanbul açıklamasına göre, Borsa İstanbul’da volatilite kapsamında işlem gören Marka Yatırım Holding (MARKA) payları için önlem olarak ‘tek fiyat işlem yöntemi’ kararı verildi. Temel Önlem Sistemi (VBTS).

Tek fiyat yöntemi ise, emirlerin belirli bir süre boyunca eşleşmeden sisteme kabul edildiği ve bu süre sonunda gerçekleşmesini sağlayan fiyat seviyesinin belirlendiği işlem yöntemi olarak tanımlanmaktadır. süreç en yüksek oranda hesaplanmakta ve tüm süreçler bu fiyat seviyesinde yürütülmektedir.

KAP’ta (KAP) yayınlanan Borsa İstanbul açıklaması şöyle:

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, MARKA.E payları 05/04/2023 (başlangıç ​​tarihinden itibaren) süreçlerden tek fiyat süreci ile işlenecektir. oturumun) 04/05/2023 tarihli işlemlere (seans sonu). VBTS kapsamında ilgili hisse senedinde hâlihazırda uygulanmakta olan ve önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem prosedürü tedbiri uygulanana kadar devam edecektir.

haber-bulancak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu