Ekonomi

BOTAŞ’tan ‘Gazprom’a devredilecek’ iddialarına yalanlama

Boru Sınırlı Petrol Taşımacılığı A.Ş. (BOTAŞ), sosyal medyada yayılan şirketin borçları nedeniyle Rus devletinin petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom’a devredileceği iddialarını yalanladı.

BOTAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, “Son dönemde bazı medya organlarında BOTAŞ’ın Rus petrol ve doğal gaz şirketi Gazprom tarafından devralınacağına dair asılsız iddialar ortaya atıldı. Haber ve içeriklerde de belirtildiği üzere Türkiye’nin önde gelen kamu kuruluşu BOTAŞ’ın Gazprom Şirketi dahil herhangi bir ülke veya şirkete satıldığı/devrildiği iddialarının gerçekle hiçbir ilgisi yoktur.”

Bu tür tartışmaların gündeme getirilmesinin “planlı bir eylem” olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin enerji arz güvenliğinin garantörü olarak yarım asra yaklaşan tecrübesiyle faaliyetlerine devam eden, dev projeleri ve yatırımlarıyla ülkemizi merkez ülkeye yakınlaştıran BOTAŞ, amacı ve amacı olarak değerlendirilmektedir. gibi mesnetsiz argümanlarla gündeme getirmek için planlı hamleler yapılıyor.

Enerji bölümünde spekülatif ve olumsuz bir etki yaratmayı hedefleyen; Tamamen mesnetsiz ve mesnetsiz bu iddiaların prestij olmadığını, bu mesnetsiz tezlere karşı tüm hukuki haklarımızı gizli tuttuğumuzu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” (HABER MERKEZİ)

haber-salipazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu