Haber

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Danışman ve Başdanışmanları İşten Çıkardı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 4 Haziran’dan önce atadığı önemli isimler de dahil olmak üzere tüm danışman ve başdanışmanlar görevden alındı. Görevden alınan danışmanlar arasında ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin de yer alıyor.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta TBMM’de yaptığı kümelenme toplantısında partide değişim rüzgarlarının devam edeceğini ve bunun için elinden geleni yapacağını söylemişti. Bu değişim rüzgarı, Kılıçdaroğlu’nun başvurularının ve başdanışmanlarının görevden alınmasıyla devam ediyor. Konuyla ilgili CHP’den yapılan açıklamada, “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 4 Haziran 2023 tarihinden önce müşavir ve başdanışman olarak atadığı tüm kişilerin görevlerine 14 Haziran 2023 tarihi itibarıyla son verilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi adına çalışmalarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.’ denildi.

Görevden alınan isimler arasında Tuncay Özkan, Erdoğan Toprak, Orhan Sarıbal, Ünal Çeviköz, Nuşerivan Elçi ve Deniz Demir gibi partide değerli görevler üstlenen isimler var. Görevden alınanlar arasında ABD’li ekonomist, yazar, sosyal teorisyen, siyasi danışman ve çevre aktivisti Jeremy Rifkin de bulunuyor. Bir diğer dikkat çeken isim de İdeal Ocaklar’ın eski Lideri Ramazan Kubat. – ANKARA

osmangazihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu