Yaşam

ÇYDD Cumhuriyet Balosunda Atatürk’e söz verdi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Lideri Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı dolayısıyla İstanbul’da düzenlenen Cumhuriyet Balosunda, “Büyük Atatürk’e söz verelim. Yemin ederim” dedi. Atatürk’ün bize emanet ettiği laik halkın bu salondaki genci yaşlısı, kadını erkeği herkese “Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatacağız. Bunun için yemin ettik, söz veriyoruz. Bu hedefle yolumuzda yürümeye devam edeceğiz” dedi.

ÇYDD Genel Merkez ve Bahçelievler Şubesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı münasebetiyle İstanbul’da Cumhuriyet Balosu düzenledi. İBB Florya Sosyal Tesisleri’nin ev sahipliğinde dün düzenlenen baloya ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇYDD Şube temsilcileri, Çağdaş Hayat Gençlik Merkezi Birimi öğrencileri ve bağışçılar katıldı. Klasik müzik resitaliyle başlayan baloda Tenor Aykut Yılmaz ve piyanist Şenay Yılmaz sahne aldı.

ÇYDD Başkanı Yüksel konuşmasında şunları ifade etti:

“Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar koruyacağımıza dair sözümüzü bir kez daha yinelemek için buradayız. Büyük Atatürk’ün bağımsızlığımızı kazanma mücadelesi bugün yapacağımız çalışmalara ışık tutmuş ve bizlere ilham vermiştir. üretip topluma katkıda bulunabilsek, ne mutlu ki onun bir çift olması Mavi gözlerin sayesinde buradayız, bugün burada olsak, eğitimimizi tamamlasaydık, bir birey olabilseydik, keşke Kadınlarımızın sözlerine kulak veriliyor, bunu Cumhuriyetimize ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e borçluyuz.Derneğimizin kuruluş süreci 35 yıl önce işte bu düşünce ve inançla başlamıştır.Cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak , Atatürk İnkılaplara ve ilkelerine uygun, çağdaş eğitimle çağdaş bir ülke düzeyine ulaşmak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük Atatürk’e veda edelim. Atatürk’ün bize emaneti laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağımıza, bu salonda bulunan gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkese yemin ederim. Bunun için yemin ettik, söz veriyoruz. Bu amaçla yolumuzda yürümeye devam edeceğiz.”

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu