Haber

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”

Alper Taşdelen: Büyük Atatürk, tarihin en zor koşullarında ve imkansızlıklar karşısında başlattığı Milli Kurtuluş Mücadelesi ile egemenliğini Türk Milletine armağan etmiştir. O, dünyaya örnek olduğu ve milletiyle birlikte gösterdiği bu kurtuluş azmi ve azmi ile büyük bir milletin varlığını tarihe yazdırmıştır.

Çankaya Konsey Cumhurbaşkanı Alper Taşdelen, TBMM’nin 103. kuruluş yıldönümü münasebetiyle kutlama bildirisi yayınladı. Ulusal egemenliğin 103. yıl dönümünü Ulu Atatürk’ün Çankaya ilçesinde kutlama şerefine eriştiklerini belirten Alper Taşdelen’in açıklaması şöyle: 

“Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde millet iradesine dayalı bir rejimin temeli 103 yıl önce Çankaya’da atıldı. Büyük Atatürk, tarihin en zor koşullarında, imkansızlıklar karşısında başlattığı Milli Kurtuluş Mücadelesi ile egemenliğini Türk Milletine hediye etmiştir. O, dünyaya örnek olduğu ve milletiyle birlikte gösterdiği bu kurtuluş azmi ve azmi ile büyük bir milletin varlığını tarihe yazdırmıştır. Büyük Atatürk, kurtuluş ve kuruluş sürecini Türkiye Büyük Millet Meclisi ile yürütmüştür. Ankara’da düşman topçu seslerinin duyulduğu bir ortamda bile meclisin açık tutulması ve tüm işlemlerin meclis tarafından yürütülmesi dünyada eşi benzeri olmayan bir durumdur. Bu nedenle parlamentomuzun duvarında ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’ sloganı asılıdır. Bu sözün hakkı bütün bir ülke olarak verilmiş ve bu sözle Büyük Atatürk, halkın her koşulda egemenliğine sahip çıkmasını istemiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda bilimin ışığında çalışan bir Cumhuriyet vatandaşı olarak, milletin egemenliğini her koşulda savunur, gereklerini yerine getirmek için inanılmaz bir hızla çalışırız. Halkın iradesi üzerinde hiçbir gücün olmadığını bilerek, aldığımız kararlarda halkımızın istek, talep ve önceliklerini dikkate alıyor, projelerimizi hayata geçiriyoruz. Gücü tek elde toplama değil, paylaşma anlayışıyla çalışıyor ve üretiyoruz.

Ülkemiz çok zor günlerden geçti, bugün de benzer bir sıkıntı yaşıyoruz. Böyle zamanlarda Büyük Atatürk’ün varlığını unutmamak, onun ilke ve değerleri ile hareket etmek, onun rehberliğini akılda tutmak en büyük başarımızdır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı bu şekilde yetiştiriyoruz. Bu büyük günü sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarına ‘çocuklar bayramı’ olarak armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda emek veren şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyor, 23 Nisan’ımızı kutluyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Yaşasın Atatürk, yaşasın milletimizin kayıtsız, kanunsuz egemenliği…”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bayrakli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu