Haber

Eneyurt’ta Silahlı Saldırı: 2 Kişi Hayatını Kaybetti

ESENYURT’ta iki kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı anı, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 2 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıda, olay yerine lüks bir cip ile gelen 4 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Güvenlik kamerası görüntülerinde, dükkana giren saldırgan ile kasa başında duran işletme çalışanı arasında tartışma yaşanıyor. İşyeri çalışanı kasada bulunan silahı alarak tartıştığı kişinin ayağına ateş ediyor. Bu sırada daha sonra dükkana gelen beyaz gömlekli saldırganın işyeri çalışanına defalarca silahla ateş ettiği görülüyor.

Olay, saat 00.15 sıralarında Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerindeki Monopol bayisinde meydana geldi. İş yerine gelen 4 kişi, içerideki 3 kişiye adeta kurşun yağdırdı. Saldırıda 20 yaşındaki Batuhan Bayındır ile 24 yaşındaki Yunus Emre Erzen hayatını kaybederken, 21 yaşındaki Yusuf Erzen yaralandı. Baskın anları iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

ÖNCE TARTIŞTILAR SONRA SİLAHLA ATEŞ ETTİLER

Görüntülerde 3 kişi işyerinde sohbet ederken, 4 kişi daha içeriye giriyor. Yeşil gömlekli bir adam ile bir işyeri çalışanı arasında tartışma çıkar. Saldırganlardan birinin ‘Babanı ara konuşalım’ dediği duyulurken, işyeri çalışanı ‘Şimdi neden bu hale geldiğini söyle’ yanıtını verdi. Beyaz gömlekli saldırgan ise “Baban bir şey paylaşmış konuşalım” diyor. Kasada duran çalışanın “Babamın ne paylaştığını anlat” demesi üzerine saldırganlardan birinin “Bilmiyorsun” dediği duyuldu. Tartışma sırasında yeşil gömlekli saldırgan iş yeri çalışanının omzunu sıktıktan sonra iş yeri çalışanı ile yeşil gömlekli saldırgan arasında arbede çıktı. Arbede sırasında iş yeri çalışanı kasadan silahı alarak yeşil gömlekli saldırganın ayaklarına ateş etti. Bu sırada saldırganlar kasadaki kişiye şişelerle saldırıyor. Beyaz gömlekli saldırgan, üzerindeki silahı çekerek işyeri çalışanına defalarca ateş ediyor. Ardından işyerinde iki kişiyi daha vuruyor.

POLİS SALDIRGANLARI YAKALAMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Olayın ardından saldırganlar geldikleri siyah lüks ciple olay yerinden kaçtı. 2 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından polis ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren 4 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

——————————

-Güvenlik kamerası görüntüleri

– Saldırganların girişi

-Tartışmaya başlarlar.

– Silahla birini vurmak

-Polis araçlarındaki görüntüler

-Kurşunların isabet ettiği Tekel bayisinin camları

-Genel ve detay görüntüler

– babanı ortaya getir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu