Ekonomi

FAANG hisseleri 2023’te önemli bir büyüme kaydetti, Meta %155 artışla liderliğini sürdürüyor

Meta Platformlar (NASDAQ: NASDAQ: META), Alfabe (NASDAQ: Google) (NASDAQ: GOOG) (NASDAQ: GOOGL), Apple (NASDAQ: NASDAQ: AAPL), Amazon (NASDAQ: NASDAQ: AMZN ) ve Netflix’i (NASDAQ: NFLX) içeren FAANG hisseleri 2023’te önemli bir büyüme gösterdi. Bunlar arasında, eski adıyla Facebook olarak bilinen Meta Platforms, hisselerinin %155’ten fazla artmasıyla öne çıkan performans sergiledi. Bu önemli artış büyük ölçüde güçlü üç aylık güncellemelere bağlanıyor.

Kazançlardaki potansiyel bozulmaya rağmen Meta’nın büyüme seyrini sürdürmesi bekleniyor. Şirketin gelecekteki büyüme tahminlerini dikkate alan bir ölçüm olan düşük fiyat-kazanç-büyüme oranı (PEG) umut verici bir geleceğe işaret ediyor. Teknoloji devinin, Reels ve yapay zeka destekli kurumsal mesajlaşma gibi yüksek büyüme gösteren alanlardan para kazanarak büyümesini desteklemesi bekleniyor.

Bu arada diğer FAANG hisseleri de büyümeye devam edecek. Kuruluşların bulut platformlarını giderek daha fazla kullanması nedeniyle yapay zekanın (AI) giderek daha fazla benimsenmesinin Amazon ve Alphabet’i desteklemesi bekleniyor. Apple’ın üretken yapay zekaya yaptığı yatırım ve sürücüsüz otomobil pazarından elde edeceği potansiyel kar, Apple’ın performansını daha da artırabilir.

Netflix ise gelecekteki büyümesi için reklam tabanlı yayın modeline ve oyunlara güveniyor. Tüm FAANG hisseleri bu yıl etkileyici bir performans sergilerken, Apple ortalarda düşük performans sergilemesine rağmen yılbaşından bugüne getirisinde yaklaşık %40 artış kaydederken, Meta önümüzdeki on yılda lider olmaya hazır görünüyor. Ancak diğer FAANG hisselerinin de sürdürülebilir büyüme açısından güçlü bir potansiyele sahip olduğu açıktır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberkadinhani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu