Sağlık

Gebe Otel Batman Sason’da açıldı

Batman (IGFA) – Otelin açılışında konuşan Batman İl Sağlık Müdürü Uzman Uzman. Semih Canpolat, bu kapsamda hastanenin lojmanlarına bağlı 2 dairenin ev konforunda hizmet verdiğini, ayrıca hastalara her gün 3 öğün yemek verileceğini söyledi.

Kaymakam Murat Mete, Sason Devlet Hastanesi sınırları içerisinde iki daire hazırlayarak hamile oteli haline getirdiklerini belirterek, uzak köylerde yaşayan ve doğum yapmak üzere olan hamile kadınları özellikle kış aylarında ağırlayacaklarını söyledi. .

Kaymakam Mete, “İlçemizin sağlık hizmetlerine değerli bir katkı sağlayacak olan Hamile Oteli, tüm Sasonlu annelere ve artık doğacak bebeklerine kapılarını açtı. Kaymakamlığımızın projeye uyumu Sason Aile Destek Merkezimizin “Bilinçli Gebelik ve Bebek Bakımı” kursu ana başlığında yer almakta olup “Sason Devlet Hastanesi sınırları içerisinde bulunan 2 adet tam donanımlı dairede yeni anne ve anne adaylarının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmıştır, Bölge Devlet Hastanemiz Başhekimimizin maddi desteği altında. Bu tesis aynı zamanda ailelere doğum öncesi ve sonrası dönemde destek olma konusunda da birçok fırsat sunuyor” dedi.

Sason’daki Hamile Oteli, Kaymakam Murat Mete, Belediye Başkanı Mehmet Şafi Yavuz, Batman İl Sağlık Müdürü Uzman tarafından açıldı. Batman Valisi Ekrem Canalp’in eşi Dr. Semih Canpolat, Dr. Ayten Canalp ve Sason Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ömer Karagözoğlu birlikte yaptı.

habersuluova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu