Teknoloji

Google’ın Apple’a Zorbalık Ettiği Mesajlar Uygulaması, Sohbetleri Ultra Güvenli Hale Getirecek Bir Özelliğe Sahip

Google, uzun süredir Apple’a genel bir davet, mesajlaşma sistemi teklif etti. RCS (Zengin İletişim Hizmetleri)Tüm bu protokol için değerli bir özellik tanıttı grup mesajları artık uçtan uca şifrelenecek.

Şimdiye kadar RCS, bire bir mesajlaşma için uçtan uca şifreleme sunuyordu. Bu özellik sayesinde mesajların üçüncü şahıslar tarafından okunması engellenir. yalnızca gönderici ve alıcı tarafından görüntülenir ve saklanır.Grup sohbetlerinde bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte, mesajlar yalnızca bir kümenin üyeleri tarafından görülebilecek.

Yeni özellik varsayılan olarak etkinleştirilecektir:

Grup sohbetleri için uçtan uca şifreleme ile, tüm sohbetlerde yeni ve eski kullanıcılar için RCS varsayılan olarak etkinleştirilecektir. Ancak dileyen kullanıcılar RCS ile sohbet etmemeyi de tercih edebilirler. RCS, hem Android hem de Wear OS’deki mesajlaşma uygulamasındakullanılabilir.

iOS ile yapılan sohbetlerde eski sistem kullanılmaya devam edecek:

Apple hala RCS temelini sağlamadığından RCS, bir küme sohbetinde veya bire bir sohbetlerde kullanılamayacak. olay anında Android ve iOS’un ortasındaki sohbetler uçtan uca şifrelenmeyecektir.Apple kullanıcıları, uçtan uca şifrelemeden yalnızca Apple ve Android kullanıcıları ile yalnızca Android kullanıcılarıyla sohbet ederken yararlanabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu