Haber

İnegöl’ün Yeşil Alanları Yaza Hazırlanıyor

İnegöl Belediyesi, kent genelindeki yeşil alanlardaki bakım ve temizlik çalışmalarına hız verdi. Bu çalışma ile yeşil alanlar yaza hazırlanıyor.

Bir yandan şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelere imza atan İnegöl Belediyesi, diğer yandan rutin belediyecilik hizmetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda İnegöl’ün her yerinde hummalı bir çalışma var. Yaz aylarına girerken şehrin yeşil alanları için kapsamlı bir bakım ve temizlik atağı başlatıldı.

TÜM GRUPLAR YEŞİL ALANLAR İÇİN İNDİRİLDİ

“İnegöl’de yeşil değil, yeşillikler içinde bir İnegöl” hedefleyen İnegöl Belediyesi, yaz öncesi kentin yeşil alanlarına ağırlık verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeşil alanları vatandaşların kullanımına hazırlamak ve eksiklikleri gidermek için tüm çalışanları ile birlikte alana indi. Gruplar görsel eksiklikleri gidermeye çalışırken bir yandan da yeşil alanlara özen gösteriyor.

Devam eden çalışmalar kapsamında kent genelindeki yeşil alanlarda; çim biçme, ot temizleme, yeşil alan temizliği yapılmaktadır. Yabani otların temizlenmesi ile kaldırımlardaki görüntü kirliliği de ortadan kalkar. Tıpkı boşluklarda olduğu gibi bu alanlar da çimler temizlenerek daha saf ve aslına uygun hale getirilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karpuzlu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu