Ekonomi

Kamu Müteahhitleri Kur Değişiminden ve Fiyat Artışlarından Şikayetçi

Döviz kurundaki değişimin ve hammadde gibi işlerin fiyatlarının artmasının yüksek maliyetlere yol açtığını belirten kamu müteahhitleri, sorunlarının iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Büyük fiyat artışları, personel bulma ve ekipman temininde yaşanan sorunlar nedeniyle işler tamamlanamıyor.

Kamu Müteahhitleri Platformu Başkan Yardımcısı Mehmet Salih General, departmanda yaşadıkları sorunlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Anlık kur artışlarının, emtia (ticarete konu olan tüm mallara verilen isim) ve hammadde fiyatlarının artmasının yüksek maliyet oranlarına neden olduğunu dile getiren General, işlerinde sorun yaşadıklarını ifade etti. Kesimin kesintiye uğramaması için sorunlarının çözümlenmesini beklediklerini söyleyen General, üretim süreçlerindeki durgunluk nedeniyle yarım kalan imalat işlerindeki gecikmelerden dolayı ceza almamalarını istiyor. personel bulma ve malzeme temini işleri zamanında tamamlanamamıştır.

Müteahhitler af, süre uzatımı, ek fiyat farkı ve tasfiye hakkı istiyor.

Sarsıntı bölgelerindeki yapıların süratle tamamlanmasının elzem olduğunu belirten halk genelgesi, inşaat malzemesi fiyatlarındaki artıştan olumsuz etkilendiklerini söyledi. Müteahhitler tescil affı, süre uzatımı, ek fiyat farkı ve tasfiye hakkı talep ederken, müteahhitler Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yılda bir kez güncellenen birim fiyatlarını 2022 yılında 3 kez güncellemek zorunda kalmasına rağmen, müteahhitlerin sorunları analiz edilmelidir. söz. – İSTANBUL

haber-akcakale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu