Haber

Kuveyt Dışişleri Bakanı, BM Mülteciler Yüksek Komiseri ile mültecilerin durumunu görüştü

Kuveyt Dışişleri Bakanı Salim Abdullah el-Cabir es-Sabah, Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ile mültecilerin durumu ve yardım çalışmalarını ele aldı.

Kuveyt Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Sabah, ülkesini ziyaret eden Grandi ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Görüşmede, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin Yemen, Suriye, Afganistan, Etiyopya ve Ukrayna’da yaşanan savaş ve krizler sonucu mülteci durumuna düşen insanlara yardım çalışmalarının konuşulduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Sabah, uluslararası insani yardım çalışmalarına Kuveyt’in dış siyasetlerinin öncelikleri ortasında yer verdiklerini kaydetti.

Kuveyt ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ortasındaki iş birliğinin kıymetine dikkati çeken Sabah, ülkesinin ayrıyeten itimat ve barışı müdafaa tarafındaki bölgesel ve milletlerarası uğraşlara verdiği dayanağa işaret etti.

Uluslararası toplumlun mülteciler konusunda üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi gerektiğinin altını çizen Sabah, iltica ve göçe yol açan kriz ve çekişmelere tahlil getirilmesinin ehemmiyetine vurgu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu