Haber

Malatya Valisi Şahin’den “24 Kasım Öğretmenler Günü” mesajı

Malatya Valisi Hulusi Şahin, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ileti yayımladı.

Şahin, bildirisinde, öğretmenlerin milleti aydınlık bir istikbale hazırlayan, yarının büyük ve müreffeh Türkiye’sini kuracak jenerasyonlar yetiştirme azminde olan bilge şahıslar olduğunu belirtti.

Onların zorluklar karşısında yılmadan, yorulmadan kutsal mesleklerinin gereğini yerine getirme aşkından vazgeçmediğini aktaran Şahin, şöyle devam etti:

“Onların fedakarca yaptıkları hizmetler sonucunda milletler ayakta durur. İnsanlığın umudu öğretmenlerdir. Eğitimcilerimizin, aklını diğer akılların buyruğuna vermeyen, çağın gerektirdiği koşullara karşı donanımlı, düşünen, üreten bireyler yetiştirmek kararlılığında olmalarının bedeli bugün daha çok anlaşılmaktadır. Ülkelerini ve milletlerini karanlıktan aydınlığa çıkaran, karışıklıktan istikrara kavuşturan beşerler, mesleğini aşkla yapan öğretmenlerin yetiştirdiği örnek ve öncü bireylerdir. Her periyotta özgüven sahibi, milletini seven, içinde yaşadığı toplumun bedellerine bağlı, geçmişine saygılı, gelecekten ümitli jenerasyonlar, öğretmenlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu