Haber

Malezya’da “Türkiye Century Investment Resepsiyonu”

ANKARA (İGFA) – Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıldönümü vurgusu ile gerçekleşen resepsiyonda, Türkiye ve Malezya arasındaki ikili ekonomik çıkarlar ve yatırım süreçleri değerlendirilirken, iki ülke arasındaki fırsatlar masaya yatırıldı. .

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi tarafından Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümü vurgusuyla dünyanın farklı noktalarında düzenlemeye devam edilen “Türkiye Yüzyılı Yatırım Resepsiyonları” dün akşam Malezya’da gerçekleştirildi. ‘Türkiye: Dirençli Yatırım Ortağınız’ temalı resepsiyonun açılış konuşmalarını Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Buyruk Salim Yüksel, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu ve ülkenin en değerli altyapısı UEM Genel Müdürü yaptı. ve mühendislik kümesi, Dato Mohd Izani Gani. Programa Malezya Yatırım, Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Liew Chin Tong da katıldı.

UEM Genel Müdürü Dato Mohd Izani Gani, “Malezya Varlık Fonu Khazanah, Yatırım Ofisi ile yakın bir şekilde çalıştı ve İstanbul’da bölge ofisini açmayı planlarken önemli bir destek aldı. Sonuç olarak 2013 yılında bölge ofisi açıldı. Yatırım Ofisi ile Khazanah arasındaki bu özel ilişkiye 2017-2018 yılları arasında Türkiye Bölge Müdürlüğü yaparken ve 2017-2018 yılları arasında Yatırım Ofisi ile Khazanah arasındaki bu özel ilişkiye bizzat şahit oldum. 2018’de Türkiye Bölge Müdürlüğü’ydüm.” söz konusu.

Türkiye ile kapsamlı stratejik ortaklık ilişkileri bulunan Malezya’da Cumhuriyetin 100. yılı vesilesiyle yatırımcı resepsiyonlarını sürdürdüklerini belirten Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, “Son dönemde yaşananların yanı sıra hızlandırılmış savunma sanayi işbirliği, enerji, finans, ulaşım, perakende sektörlerinde Malezya merkezli şirketler. Sağlık ve teknoloji girişimleri sektörlerinde ülkemizde yatırım yaptıklarını biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açılışını yaptığı İstanbul Finans Merkezi’nin, Malezya’nın değerli bir merkez olduğu iştirak finansmanı alanında yeni açılımlara öncülük edeceğine inanıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakanımız İbrahim’in son görüşmelerinde sıklıkla vurguladıkları gibi, iki ülke arasındaki bağların başta ticaret ve yatırım olmak üzere birçok alanda hızla geliştirilmesi hedefleniyor. Bu vizyondan ilham alarak dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefiyle Türk Yüzyılına girerken Malezyalı yatırımcıları ülkemize yatırım yapmaya davet ediyoruz.” söz konusu.

derebucakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu