Haber

Meral Akşener: 2028’de herkesin başı dertte olacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Balıkesir’de törenin yapıldığı salonda ‘Türkiye’nin en büyük lideri’ sesleriyle karşılandı.

Kendisine Türk bayrağı hediye edilen Akşener, partisinin belediye başkanlarının takdim töreninde partililere seslendi. Akşener konuşmasına Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez’i tanıtarak başladı.

Akşener, “Artık Turan Çömez’i çok uzun zamandır tanıyorum. Milletvekili olmadan önce doktorluğundan tanıyorum. Büyük emeklerle hastaları iyileştiriyordu. Para peşinde koşmadı. Sonra da para peşinde koşmadı. Siyasete girdi. Siyasette bulunduğu dönemde Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü için çalıştı. Devletimizin kurumlarıyla işbirliği yaptı.” O yaptı. Sonra ters bir rüzgâr esti. Sonradan anladığımız şey, onun bir düşman haline geldiğiydi. Sonradan bildiğimiz şey, bunun bir düşman gücü haline geldiğiydi. Rüzgar esti ve Turan Çömez düşman oldu. Emeklerinden vazgeçmedi ama bu ülkeyi de satmadı. Gidip şikayet etmedi. Ve sonunda onun iradesi ve direnişi Türkiye ile sonuçlandı. ‘Başı dik, alnı açık, çalmadan, çalmadan, başkalarının çalmasına izin vermeden’ gitti. Siyasi bir dönemden geçtiği, büyücülükle ya da büyücülükle hiçbir ilgisinin olmadığı belgelendi ve Ergenekon’dan yargılandı. Ordunun yargılandığı dönemde Ergenekon’dan yargılandı. Bunun sonucunda ülkesini seven bir insan olarak tescillendi ve geri döndü. Ve geri döndü. Kurduğumuz partiye katıldı ve hem bu taraftan tekmelendiğimiz, hem de o taraftan tekmelendiğimiz bir dönemde ayakta kalan Uygur Partisi saflarına katıldı. Ben bir tanığım. Çok daha rahat edeceği bir siyasi partiye katılırdı. Siyasi hayatına hiçbir sıkıntı yaşamadan devam edecekti. Bugün burada. Neden buradayız? Turan Çömez’in Balıkesir büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için buradayız. YETERLİ Partisi’nin özgür ve bağımsız bir parti olarak kurulması ve bu seçimlere özgür ve bağımsız olarak katılması herkesin sınırlarını aştı. Herkesin hesaplarını bozdu. Bu parti UYGUN Partisi sizler tarafından kurulduğundan beri tek bir şey için çabaladık. Ve bu kadar. Bu ucube sistemin değiştirilmesi. “Bu, tek adam sisteminin değiştirilmesidir” dedi.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

HERKESİN ETEĞİ YANACAK: Artık tüm bunları değiştirecek şey ucube sistemin ortadan kalkmasıdır. 2018 ve 2019 yıllarında da elimizden geleni yaptık. Allah şahidimdir ve inanıyorum ki bir süre sonra milletim bunu görecek ve haklarımızı teslim edecektir. Ama başarısız olduk. Bu nedenle, bu nedenle başarılı olamadık. Her şeyin benim hatam olduğunu varsayalım. Peki bu başarısızlığın nedeni nedir? Tahterevalliyle yetinen ve mutlu olan sistem budur. Onlar bu sistemden beslenen bireyler ve kişiliklerdir. Biz buna karşıyız. Biz buna karşı olduğumuz için bulunduğumuz partilerden ayrılarak büyük çabalarla bir araya geldik. Şimdi bu yerel seçimlerde aday gösterirsek, bu yerel seçimlerde aday gösterdiğimiz illerin her yerinde tek başımıza aday gösteririz.

‘KOKUYUN’ AÇIKLAMASI: İlçelerde, ilçelerde, illerde, büyük şehirlerde bu adayların kazanmasını sağladığımızda neyi ortaya çıkaracağız? Bu ülkeyi yöneten parti sizsiniz ve ‘Hayır! Artık insanları uyutamayacağım. Çünkü seçmenler kulağımın yarısını kararttı. Karşı taraf da ‘Yok artık Osman dönemi bitti’ diyecek. Kulağımın yarısı da morarmıştı.’ GÜZEL belediyeciliği ortaya koyan, sosyal belediyeciliği ortaya koyan, kayırmayan, çalmayan, başkalarının çalınmasına izin vermeyen bir belediyecilik, objektif, hukuka uygun ve adil bir belediyecilikte hayata geçirildiği andan itibaren ne olur biliyor musunuz? 2028’de herkesin başı dertte olacak. Herkes atlayacak ve herkes teker teker gelip seçmenin gözlerinin içine bakacak. Çırak ve diğer arkadaşlarımız çıkıp aday olduğumuzu söylediler. Artık kolay bir şey değil. Bakın bu kolay bir şey değil. Bu nedir? Her türlü zorluğa direnmek demektir. Bu nedir? Asılacak billboard bulamamak. Bu nedir? Valinin ağaca astığınız posteri indirmesine göz yummak anlamına geliyor ama bizimki görmezlikten gelmedi. En sinir bozucu olanı. Şimdi karşımda eski bakanlar oturuyor. Şimdi Oktay Vural. Ayfer Yılmaz. Bakın ben de bakan oldum. Dikkat ederseniz diğer arkadaşlarını da sıralayabilirim. Bugünlerde Türkiye’de bu tür para dedikodularının dolaşması milletvekillerimiz açısından çok ilginç. Bu parti şunu bundan aldı, o parti şunu bundan aldı. Bakan olduğumuz dönemde, iktidar olduğumuz dönemde çok şükür ne benim ne de burada oturan arkadaşlarım hakkında ‘insanları sinirlendirmek’ dışında tek bir söz söylenmedi. Allah’a şükür sinir bozucuyuz. Ancak şunu ya da bunu yaptıkları söylenmiyor.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ İDDİALAR: 2010 yılında milletvekiliydim. Meclis başkan yardımcısıydım. O meşhur anayasa değişikliği yapıldı. O meşhur anayasa değişikliğinin yapılmaması için AK Parti’nin bütün yiğitlerinin yanına tek tek gittim. Yapma dedim. Yol, su, elektrik konusunda bu ülkenin boynuna bumerang saplanacak dedim. Mesela bunlardan biri o günün Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’di. Kimseye gittim. Onu dinletemedim. O anayasa değişikliği yapıldı. Ne için yapıldığını biliyor musun? 2019 yerel seçimlerinde tahmin ettikleri oyu alamadıkları için seçmenleri kutuplaştırmak, seçmeni kutuplaştırmak ve bir alanı daha düşmanlığa dönüştürmek için yapıldı. Bu aynı zamanda kendi halkımı yargıya sokabilir miyim diye görmek için yapıldı. Eğer 2010’daki referandum ve o parlamentoda yapılan değişiklik olmasaydı 15 Temmuz yaşanmayacaktı.

ARKADAŞLARIMIZI SEÇİN: Bu millet devleti sokaktan, devleti köprüden toplamak zorunda kalmayacaktı. Ve yine FETÖ belasıyla uğraşmak zorunda kalmayacaktı. Bunu bugün de söylüyorum. Turan Çömez’i ve ilçelerdeki dostlarımızı tercih edin. Çünkü bu büyük şehirlerde yönetimi ve belediyeleri devralmamız bunu sağlayacak. Şu anda hukuk ve adalet yerinde, liyakat yerinde ve en önemlisi gençlerin umudu yerinde. Sizlerin yardımıyla Allah bize onu toplamayı, yerden toplamayı ve tekrar yerine koymayı nasip etsin. Ve bu ülkenin başlangıçtaki kuruluş ortamına dönmesini sağlayacaktır. Ama çalışmamız ve bunu kanıtlamamız gerekiyor. Bu ihtiyaç belediyelerin kazanılmasıyla sağlanır.

Programa UYG Partisi Balıkesir Belediyesi Lider Adayları da dahil oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turhan Çömez, konuşmaların ardından projelerinin yer aldığı bir sunum yaptı.

(HABER MERKEZİ)

bahcehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu