Ekonomi

Morgan Stanley, Microsoft’ta satın alma fırsatı görüyor

Morgan Stanley analistleri Pazartesi günü yatırımcılara bir notta firmanın Microsoft’ta olduğunu söyledi (NASDAQ: MSFT) bir satın alma fırsatı gördüğünü söyledi.

Analistler, MSFT hisseleri için “artan ağırlık” derecesini ve 307 $ fiyat hedefini yinelediler: “Microsoft sürekli olarak pazar payı kazanmak için en iyi konumlanmış olarak gösteriliyor, bir satın alma fırsatı görüyoruz.”söz konusu.

Microsoft hisseleri, Samsung (KS: 005930) Google’lı cihazlar (NASDAQ: GOOGL), Microsoft’un Bing’i değiştirmeyi düşündüğü haberleriyle bugünkü oturumda şu ana kadar %1’den fazla arttı.

Analistler, Microsoft’un son çeyreğinin önizlemesinde, teknoloji devi için yapılan en son AlphaWise anketinin, Microsoft’un genel olarak BT bütçelerinde pazar payı kazanmak için en iyi konumda olduğunu gösterdiğini ortaya koydu. Ayrıca Microsoft ve Google’ın da yapay zekadan en çok yararlanan şirketler olması bekleniyor.

analistler, “Bulut harcama yüzdesi olarak yapay zeka, önümüzdeki üç yıl içinde önemli ölçüde %3’ten %9’a yükselecek ve daha da önemlisi Microsoft, bu yıl ve önümüzdeki 3 yılda AI/ML harcamalarında en büyük paya sahip şirket olarak gösteriliyor. yıl.”o yazdı.

Yapay zekanın liderlerinden biri olarak analistler, fırsatınızın “Arama Motoru ve hatta Azure, yapay zeka hizmetlerinin çok ötesine geçiyor”belirtilmiş.

Yazar: Sam Boughedda

haber-eskipazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu