Haber

Naras Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’ta ihtiyaca cevap veremez hale gelen Naras Köprüsü’nde başlattığı yenileme çalışmaları devam ediyor. 13 metre genişliğinde ve 33 metre uzunluğundaki yeni köprü kısa sürede tamamlanarak hizmete girecek.

Manavgat’ın Oymapınar güzergahı üzerinde bulunan ve birçok mahallenin yanı sıra İbradı ilçesinin geçiş güzergahı üzerinde bulunan Naras Köprüsü’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından başlatılan yenileme çalışmaları devam ediyor.

DAHA BÜYÜK VE GÜÇLÜ OLACAK

Manavgat’ın Dikmen, Bucakşeyhler, Yukarı Işıklar, Tilkiler, Sevinç, Yaylaalan, Oymapınar Mahalleleri ile İbradı ilçesinin kullandığı yolda çalışmaları inceleyen Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Serkan Temuçin, çalışma başlattıklarını söyledi. mevcut köprünün yıkılmasıyla Naras Köprüsü’nün inşaatı. Bir önceki köprünün genişliğinin 7,5 metre olduğunu belirten Temuçin, “13 metre genişliğinde ve 33 metre uzunluğunda yeni bir köprü yapıyoruz. Yaklaşık 18 metre derinliğindeki kazıklarla sert zemine iniyor ve 38 kazıkla sağlam bir köprü kuruyoruz.”

23 MİLYON TL MALİYET

Bir önceki köprüde iki aracın yan yana geçmekte zorlandığına işaret eden Temuçin, “Araçlar birbirine yol vermek zorunda kaldı. Özellikle ağır tonajlı araçlar ve kamyonlar burada yan yana geçemezdi. Muhittin Böcek Liderimiz’in katılımıyla muhtarlarla gerçekleştirdiğimiz toplantıda çok sayıda mahalle muhtarımızın ricası üzerine bu köprüyü yeniledik. Liderimiz bir seçim sözü vermese de bu formda gelen olumlu talepleri hızla yerine getiriyoruz. Yaklaşık 23 milyon TL’ye mal olan Naras köprümüzü çok kısa sürede tamamlayarak halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kirikhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu