Ekonomi

OKX Rezerv Kanıtı yayımlandı: Kripto borsası ne kadar müşteri varlığı tutuyor?

Investing.com – Kripto piyasasında en büyük 5 borsadan biri olan OKX, 20. Aylık Rezerv Kanıtı (PoR) raporunu yayımladı.

OKX’in bugün yayımladığı Aylık Rezerv Kanıtı (PoR) raporuna göre kripto rezervlerinde 22,4 milyar dolar değerinde kullanıcı varlığı bulunuyor.

Kripto borsası sektörde güven ve şeffaflığa önem verdiğine vurgu yaparak her ay düzenli şekilde PoR raporu yayımlayan birkaç borsadan biri olduğunun altını çizdi. Bu ay PoR raporunda 628.484 halka açık cüzdan adresi yayımlanırken bugüne kadar 1,65 milyon kullanıcının OKX’teki varlıklarının 1:1 oranında rezerve sahip olduğunu doğruladığı belirtildi.

InvestingPro ile daha fazla kazanç elde edin! BÜYÜK YAZ İNDİRİMLERİ başladı. %50 indirime ek %20 indirim için KAZAN kuponunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

OKX’te en çok işlem gören 22 kripto para

OKX’in PoR raporunda en çok işlem yapılan 22 kripto varlığın %100’ü aşan rezerv oranı olduğu bildirilirken bu varlıklar; BTC, ETH, USDT, USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC, OKT, PEOPLE, TON, TRX, UNI ve BCH olarak sıralandı.

OKX’in ana kripto varlıklar için mevcut rezerv oranları şu şekilde:

  • BTC: %104
  • ETH: %102
  • USDT: %107
  • USDC: %102

OKX’in Ticari Faaliyetlerden Sorumlu Yöneticisi Lennix Lai, basın açıklamasında şunları söyledi:

“Aylık rezerv kanıtı (PoR) raporlarımız, müşterilerimize varlıkları hakkında gerçek zamanlı, doğrulanabilir bilgiler sunmada ne kadar kararlı olduğumuzu gösteriyor. Bu raporlar, müşterilerimiz ve daha genel olarak kripto topluluğuyla açık iletişim kurma taahhüdümüzü kanıtlar niteliktedir.

Bir sonraki benimseme aşamasına geçerken devamlı olarak sunduğumuz kanıtların, sektör çapında şeffaflığa önayak olmasını amaçlıyor ve rezerv kanıtı raporlarını süresiz olarak yayımlama taahhüdümüzü sürdürüyoruz.”

OKX, PoR sürecinde zk-STARK teknolojisi kullanıyor

OKX, ayrıca PoR sürecinde kendilerini diğer borsalardan ayıran Sıfır Bilgi Ölçeklenebilir Şeffaf Bilgi Argümanı (zk-STARK) teknolojisini kullandığını belirtti. Kripto borsası, bu yenilikçi teknolojinin, toplam varlık miktarının, isteyen herkes tarafından, kullanıcılara özel verileri açığa çıkarmadan ve bağımsız olarak doğrulamasına olanak tanıyarak gizliliği ve güvenliği artırdığını iddia etti.

OKX, CoinMarketCap verilerine göre şu an günlük ortalama 1,4 milyar dolara yakın işlem hacmi ve listelediği 329 kripto varlıkla Binance ve Coinbase’in ardından 3. en büyük kripto para borsası konumunda bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu