Ekonomi

Ripple’ın küçük ölçekli zaferi XRP pazarını ateşliyor

Investing.com – ABD SEC ile dalgalanmaOrtada devam eden davanın son duruşmasında yargıç Analisa Torres, Ripple lehine değerli bir karar verdi.

Yargıç Analisa Torres, US SEC hinman kayıtlarının mühürlenmesi talebini reddetti. Bu geçmişte kaldı EthereumMenkul kıymet sayılmayan Hinman kayıtlarının detaylarının kamuoyu ile paylaşılacağı anlamına geliyor.

Aylardır SEC, Hinman’ın konuşmalarının kayıtlarının halka açık olmayan konuşmalar olduğunu savundu ve avukat-müvekkil gizliliği altında yayınlanmamaya çalışıyor. Ancak Mahkeme son duruşmada tüm itirazları ve delilleri değerlendirdi. SEC’in talebini reddetti. Ripple’ın en güçlü argümanlarından birinin mahkeme tarafından kabul edilmesi şirket ve XRP yatırımcıları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Brad Garlinghouse, kararı şeffaflığa yönelik değerli bir adım olarak gördü

Hakimin davadaki nihai kararı hakkında yorum yapan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kararın şeffaflık açısından son derece olumlu olduğunu söyledi. Bu belgelerin kamuoyuna açıklanacağını belirten Garlinghouse, zımni saklamanın açıklık ve dürüstlükle ilgisi olmadığını savundu.

Haziran 2018 transfer dönemine ait Hinman konuşma belgelerini Ripple davası için değerli kılan şey; Bu, o sırada SEC’in yöneticisi olan William Hinman’ın Ethereum’un lansmanı ve satışının menkul kıymet olarak nitelendirilmediğini açıkladığı zamandı. Ripple’ın avukatları ise tıpkı bu argümana atıfta bulundukları gibi sektörde faaliyet gösteren şirketlerinin menkul kıymet ihraç etmediğini savunarak Hinman’ın görüşlerine atıfta bulunuyor. YSK ise aldığı son karara göre bu tutanakları davanın dışında tutmak için büyük çaba sarf etmiş ancak bunu başaramamıştır.

SEC ve Ripple arasında yaklaşık 2,5 yıldır devam eden davanın bu yıl içinde karara bağlanması bekleniyor. Ripple CEO’su Garlinghouse, yaptığı son açıklamada davanın sonuçlanması için 2 ila 6 aylık bir süre öngördüğünü söyledi.

Ripple için küçük bir zafer olarak görülen bu kararın ardından XRP, son 24 saatte yüzde 9’luk fiyat artışıyla 0,46 dolara yükseldi. Hızlı yükselişin ardından bir miktar kar satışı gören XRP, şu sıralar 0,44 dolardan el değiştiriyor.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu