Haber

Rusya: tahıl anlaşmasını uzatma olasılığı düşük

Peskov, başkent Moskova’da güncel konulara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Peskov, Türkiye, Ukrayna, Rusya ve Birleşmiş Milletler (BM) arasında 22 Temmuz’da İstanbul’da imzalanan Tahıl Koridoru Anlaşması’nın uzatılma olasılığına ilişkin soruyu yanıtlayarak, anlaşmanın söz konusu kısmının Rus tarım ürünlerinin sevkiyatına ilişkin olduğunu belirtti. ve gübre uygulanmadı.

“SÖZLEŞMENİN YARISI UYGULANMADI”

peskov” Sözleşme tam süre değil 60 gün uzatıldı çünkü bu sözleşmenin yarısı uygulanmadı ve bugün de uygulanmıyor. BM temsilcilerinin bu konuda girişimlerde bulunduğunu biliyoruz, ancak anlaşmanın ikinci kısmı hala uygulanmıyor. Hiçbir anlaşma tek ayak üzerinde duramaz, iki ayak üzerinde durmalıdır. Bu bağlamda, mevcut durum (anlaşmanın uzatılması) olası değildir.dedi.

Peskov, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov başkanlığındaki Rus heyetine, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) toplantısına katılmak üzere ABD tarafından henüz vize verilmediğini belirterek, ” Bunu olumsuz karşılıyoruz. BM Genel Merkezi’nin bulunduğu ABD, üzerine düşen tüm yükümlülükleri yerine getirmelidir.”söz konusu.

Peskov, ABD’nin diğer ülkelerdeki biyolojik laboratuvarlarla ilgili hareketleri olduğu iddiasını takdirle karşıladı, ” Amerika Birleşik Devletleri’nin bu yasa dışı faaliyetine kamuoyunun dikkatini çekmek için elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.ifadesini kullandı.

habersuluova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu