Haber

Sağlık-Sen’den İsrail’in Diyarbakır, Şırnak, Siirt ve Mardin’deki protestosu

DİYARBAKIR, Şırnak, Siirt ve Mardin’de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (Sağlık-Sen) öncülüğünde hastane önünde eş zamanlı basın açıklamasıyla protesto edildi.

Sağlık-Sen, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki olarak 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. Diyarbakır’da sendika temsilcileri ve üyeleri Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Açıklamada sık sık tekbirler okundu ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, dünyanın hiçbir yerinde hastanelerin bombalanmadığını belirterek, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa için, Kudüs için, bombardıman altındaki Gazze için buradayız. Hastanelerdeki bebekler için buradayız.” Şehit olan sağlık çalışanları için vurularak yok edildiler. Anneler gözyaşları içinde, yürekleri gözyaşlarıyla doldu.” Yanmış babaların, süt kokan bebeklerin vicdanının sesi olmak için buradayız. Sağlık-Sen kuruluşları olarak Türkiye’nin 81 ilinden ve hastanelerimizden sesleniyoruz. Kana susamış, işgalci, katil Siyonist İsrail’i lanetlemek ve mazlum Filistin halkının haklı davasına destek olmaktır. “Biz buradayız. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir savaşta hastaneler bombalanmadı. Siyonist İsrail’e lanet olsun” dedi.

Şırnak’ta Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi önünde toplanan Sağlık-Sen üyeleri, Şube Başkanı Sabgatullah Hayvanl’ın okuduğu ortak basın metninin ardından tekbirler ve sloganlar atarak İsrail’i kınadı.

‘HASTANELER BOMBALANIYOR, DÜNYA İZLİYOR’ Pankartı

Siirt’te Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan Sağlık-Sen üyeleri, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınadı. Ortak basın açıklamasını Şube Başkanı Vesim Eviz okudu ve ‘Hastaneler bombalanıyor, dünya izliyor’ yazılı pankartlar taşındı.

Mardin’de Sağlık-Sen Şubesi üyeleri Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. ‘Hamas’a selamlar, direnişe devam’ gibi sloganlar atan grup, Şube Başkanı Abdullah Saruhan’ın okuduğu ortak basın açıklamasında İsrail’i kınadı. Nusaybin ilçesinde Nusaybin Devlet Hastanesi önünde toplanan Sağlık-Sen üyeleri, ortak basın açıklamasıyla Filistin’e destek beyanında bulundu.

haber-vize.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu