Yaşam

Samsun’da ‘Kadın Matinesi’ etkinlikleri yasaklandı

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç, önümüzdeki günlerde Bafra ve Atakum’da düzenlenmesi beklenen iki etkinlikte kadınlarla buluşacaktı. Samsun Valiliği, Övüç’ün iki ilçede yapmayı planladığı ‘Kadınlar Matinesi’ etkinliğini ‘milli ve manevi değerlere aykırı’ olduğu gerekçesiyle yasakladı.

Konser ve şenliklerin ardından ‘Kadınlar Matinesi’ de yasaklandı. Samsun’un Bafra ve Atakum ilçelerinde yapılması planlanan ‘Kadınlar Matinesi’ etkinlikleri yasaklandı.

Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “İlimizde ‘Kadın Matinesi’ adı altında bir organizasyon firması tarafından düzenlenmesi planlanan etkinlikle ilgili vatandaşlarımız Valiliğimize ulaşmış ve program toplumun milli ve manevi değerlerine aykırı olduğunu ve uygulamasının aleni olduğunu, bu nedenle 5442 sayılı Kanunun 11(c) bendinin ‘Barış ve güvenliğin sağlanması, kişi dokunulmazlığı, tasarrufa ilişkin güvenlik, kamu refah ve önleyici kolluk yetkisi valinin görev ve görevleri arasındadır ve vali bunları sağlamak için gerekli karar ve tedbirleri alır.’ Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün 22 Ağustos’ta düzenleyeceği etkinlik için “Böyle bir etkinliğin yapılmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

haber-dereli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu