Haber

Sinan Ogan, Bakanlıktan ‘Memnun Değil’

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, New York Times’a konuştu. Ogan, ‘Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?

28 Mayıs’ta tekrarlanacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde durumu kritik olan CET Alliance’ın cumhurbaşkanı adayı Sinan Ogan, ABD’den New York Times’a konuştu.

“Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti ama ikinci turda belirleyici olabilir”başlıklı yazıda, “Bazıları tarafından şımarık görülen ancak kimileri tarafından gücü belirleyecek olan olarak tanımlanan aşırı sağın adayı Sinan Ogan, cumhurbaşkanı ve rakibi ile karşı karşıya gelecek”söylendi.

“Seçmenlerin yüzde 70’i seçimimi destekliyor”

Günlerin çok ağır geçtiğini anlatan Oğan, ‘Son 3-4 günü böyle üst düzey isimlerle müzakere ederek geçiriyorum.

Ogan, kendisine oy verenlerin yüzde 70’inin seçimini destekleyeceğini savundu. New York Times ise uzmanların yorumlarına yer vererek, bu iddianın bilinmediğini ve seçmenin tepki oyu olarak kendisine oy vermiş olabileceğini iddia etti.

Destekleyeceği adaydan üst düzey bir rol istediğini belirten Oğan, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanı yardımcısı olabilecekken neden bakan olayım?”söz konusu.

Sinan Oğan’ın Millet İttifakı bileşeni Gelecek Partisi’nin genel başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştüğü ve görüşmede ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçiminin görüşüldüğü öğrenildi.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, görüşmeyle ilgili üst düzey bir kaynaktan bilgi aldı. ‘Sinan Oğan’ın tavrı millet ittifakından yanaydı’dedi dedi.

Sinan Ogan’ın yarın Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşeceği öğrenildi.

haber-evren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu