Haber

Soğanlı’nın Kayseri protokolünden çıkarılması

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği’nin balon uçuşlarıyla hareketlenen değerli turizm destinasyonlarından biri olan Soğanlı Vadisi’ni tüm dünyaya tanıtma çalışmaları devam ederken, Vali Çiçek ve Önder Büyükkılıç, Soğanlı ziyaretine devam ediyor. Vadiyi sık sık ziyaret edin ve çalışmaları yerinde inceleyin.

Kayseri protokolü, hafta sonu Kayseri’nin değerli tarihi, doğası ve turizm değeri olan Soğanlı Vadisi’nde gençlerle birlikte yürüyüş gerçekleştirirken, Vali Çiçek ve Önder Büyükkılıç da St. George Kilisesi’nde yürütülen çalışmaları inceledi. . Vali Çiçek, bölgesinin Kapadokya’nın en merkezi yerlerinden biri olduğunu vurgulayarak, “Şu an itibariyle 16 balon firması izin almış ve uçuyor. İtalyan, Fransız ve İngiliz turistler geliyor.” Hristiyanlık tarihi için değerli bir isim olan St. George hakkında bilgiler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile burada seferberlik başlattıklarını belirten Çiçek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, Yeşilhisar Kaymakamlığımız ve belediyemizle çok ciddi bir seferberlik başlattık. Yürüyüş yapıldı, çalışmalar devam ediyor” dedi.

SOĞANLI VADİSİNDE YATIRIM VE HİZMETLER DEVAM EDECEK

Başkan Büyükkılıç, tarım, turizm ve tarihin buluştuğu, balon ve peribacalarının birbirine aşık olduğu, el işi ve göz nuru bebeklerin örüldüğü masallar diyarı Soğanlı Vadisi’nde yatırımların ve hizmetlerin devam edeceğini de ifade etti. iş parçacığı döngü.

ST’DE ÇALIŞMA GEORGE KİLİSESİ

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle koruma ve restorasyon çalışmaları devam eden Güzelöz köyünde dünyaya gelen Aziz George Kilisesi’nde incelemelerde bulunan Vali Çiçek ve Önder Büyükkılıç, Hristiyan inancı, hem çalışmalardaki son durum hem de tarihi kilise hakkında yetkililerden bilgi aldı. alınan bilgi Vali Çiçek ve Önder Büyükkılıç, Soğanlı Bebek satan hanımlarla sohbet ederken, gençlerle Gesi Bağları türküsünü de söyledi.

Soğanlı gezisinde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, eşi Sümeyra Çiçek, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Murat Cahid Cıngı ve Sayın Bayar Özsoy, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Yeşilhisar Kaymakamı Ali Altıntaş, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları katıldı. Çoğunluğu gençlerden oluşan çok sayıda vatandaş katıldı.

karapinarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu