Teknoloji

Steam, Kontrolcü Odaklı Önemli Bir Özellik Kazanacak

Eğer kontrolcünüzün oyununuzla uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız Valve yakın gelecekte işinizi çok kolaylaştıracak. O kadar ki Değerli bir Steam kontrolcüsü odaklı özellik kazanacak. Detaylar haberimizde.


İlginizi Çekebilir:  Focus Entertainment Oyunları Steam Mağazasında Satışa Çıkıyor


2003 yılında hayatımıza giren Steam, biz oyunseverler için vazgeçilmez bir konuma ulaştı. Aradan geçen yirmi yılda Valve, yıllardır yayınladığı güncellemelerle hem mağazanın genel görünümünü hem de desteklediği özellikleri geliştirmeye ve modernleştirmeye devam ediyor.

Son olarak oyun içi arayüzün bildirim sistemi ve not almamıza, revizyondan birçok şeyi geliştirmemize olanak sağlayacak yeni bir özelliğin yer aldığı Steam’e, konsol cihazlarıyla ilgili önemli bir özellik daha eklenecek.

Steam, Değerli Kontrolcü Odaklı Özelliğiyle Kullanıcıların Çalışmasını Kolaylaştıracak

Ekim ayında yayınlanacak olan bir sonraki güncelleme ile oynadığımız oyunun farklı bir kontrolcü takviyesine sahip olup olmadığını öğrenebileceğiz. Ayrıca bazı oyunların kontrol cihazlarıyla daha uyumlu hale getirilmesi sağlanacak.

Bildirildiğine göre geliştiricilerin Steamworks üzerinde bir anket doldurmaları bekleniyor. Bu sayede geliştirdikleri veya geliştirmekte oldukları oyunların PlayStation ve Xbox konsollarının kontrolcüleri dahil farklı kontrol cihazlarıyla uyumlu olup olmadığını belirtecekler ve bu durum doğrudan oyunun mağaza sayfasına yansıyacak.

Valve’ın bu atılımı, Steam’de DualShock 4 ve DualSense kullanıcılarının sayısının artmasının ardından geldi. Öyle ki 2018 yılında yüzde 11 olan bu oran, son dönemde yüzde 27 oldu.

Hangi oyunların Sony kumandanızla uyumlu olduğundan emin olmayan bir oyuncuysanız, Steam artık mağazadan alacağınız bilgilerle bu seçimi kolaylaştıracak.

akkislahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu