Haber

Tamamen elektrikli MG4’ün XPOWER versiyonu Türkiye yollarına çıktı

Tamamen elektrikli MG4’ün XPOWER adlı yüksek performanslı versiyonu, son çeyrekte Türkiye yollarına çıkacak.

320 kW (435 hp) maksimum güç ve 600 Nm maksimum tork üreten çift elektrik motoru ile şimdiye kadar üretilmiş en güçlü seri üretim MG otomobili unvanını almaya hazırlanan yeni MG4 Electric XPOWER, 0-100 km/s hızlanmasını 3,8 saniyede tamamlıyor.

Yeni model, alışılagelmiş yüksek performanslı hatchback modellerinden daha mütevazı ancak yine de gösterişli görünüyor. Şık dış tasarım ve teknik iyileştirmeler; “XPOWER” fren kaliperlerine, iki renkli siyah tavana, yeni 18 inç alaşım jantlara ve cilalı döşemeye ek olarak, aynı zamanda özel ve değerli bir MG geçmişi “Hunter Green” renk grubu içerir.

MG4 Electric, yeni versiyonu ile otomotiv pazarında önemli bir boşluğu dolduruyor. MG’nin yüksek performanslı otomobil pazarına merakla beklenen dönüşünü simgeleyen MG4 Electric XPOWER, birçok özellikle yeni bir kilometre taşıdır. Klasik ve yüksek performanslı hatchback modellerine çevreci ve sessiz bir sürüş alternatifi yaratan MG4 Electric XPOWER, saf performans arayışındaki müşterilere hitap ediyor. XPOWER ayrıca ödüllü MG4 ailesinin teknoloji ve donanım özelliklerinin yanı sıra hatchback özelliklerini de bünyesinde barındırır.

Şimdiye kadarki en güçlü MG

MG4’ün Modüler Ölçeklenebilir Platformu (MSP) üzerine inşa edilen MG4 Electric XPOWER, ön (150 kW) ve arka (170 kW) elektrik motorları aracılığıyla dört tekerleğe 320 kW-435 HP sistem gücü sağlayan tamamen yeni bir çift motor konfigürasyonuna sahiptir. Gelişmiş aktarma organı, yüksek performanslı hatchback modellerine rakip olan bir performans sunar. Ayrıca, gücü aktif olarak dağıtmak ve virajda sürücü katılımını en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş yeni teknolojik yükseltmeler içerir. Yeni başlatma kontrolü işlevi, performansa değerli bir katkı sağlar. Yeni MG4 Electric XPOWER, bu sistemin etkisiyle 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3,8 saniyede tamamlayabiliyor.

Yeni Dinamik Viraj Kontrol Sistemi ilk kez bir MG’de sunuluyor. Bu sistem kilitli bir elektronik diferansiyele ve Akıllı Motor Kontrolüne sahiptir. Sistem, torku dört tekerleğin her birinin ortasına yönlendirerek farklı sürüş koşullarında maksimum tutuş ve üstün sürüş dengesi sağlar. Şasi, yine ayarlanmış yaylar ve amortisörler, daha sert viraj dengeleyiciler ve daha keskin direksiyon ile kapsamlı bir şekilde güncellendi. Yüzde 25 oranında sertleştirilen süspansiyon sistemi ile mevcut MG4 modellerinin popüler sürüş özellikleri, yüksek performansla uyum sağlayabiliyor. MG’nin mühendislik ekibi, uygun koşullarda tek pedallı sürüşe izin vermek için rejeneratif fren yazılımını da yeniden kalibre etti. MG4 XPOWER, artırılmış fren gücü sayesinde sadece 33,9 metrede 100-0 km/sa durma mesafesine ulaşıyor. Yeni Bridgestone Turanza lastikleri, bu frenleme performansında havalandırmalı 345 mm disklerin yanı sıra yuvarlanma verimliliğinden ödün vermeden oldukça iyi kavrama seviyeleri sunuyor.

MG EX4 Konsepti

MG ayrıca Goodwood Speed ​​​​Festival sırasında yeni bir yüksek performanslı MG konseptini tanıttı. MG4 Electric XPOWER’ın elektrikli aktarma organı ile güçlendirilen MG EX4, 1980’lerin Metro 6R4 ralli efsanesini cesurca yeniden yorumluyor. Yeni MG Cyberster’ın geliştirilmesinde kilit rol oynayan MG’nin Londra grubu tarafından tasarlanan EX4, Goodwood için özel olarak tasarlanmış benzersiz bir görünüme sahiptir ve Metro 6R4’ün 40. yıl dönümünü kutlamak için hazırlanmıştır.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

haberakkisla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu