Teknoloji

TikTok Resmen YouTube Olacak: Yatay Videolar Geliyor!

Son yılların en bilinen sosyal ağlarından biri olan TikTok, kullanıcı deneyimi üzerinde önemli bir etkiye sahip. çağlar boyu sürecek birçok yeni özellik üzerinde çalışmaya devam ediyor. Son gelen haberlere göre, yeni özellikler kullanıma sunulduğunda TikTok bir yandan YouTube’a rakip platform olarak anılacak, diğer yandan ise YouTube’a rakip olacak. e-ticaret platformugibi hizmetler vermeye başlayacak.

TikTok geçen Eylül ayında piyasaya sürüldü. TikTok Mağazası“özelliği büyük ölçüde değişecek . Geçmişte sadece bazı markaların ve yetkili içerik üreticilerinin ürün ekleyebildiği sistem, artık tüm videolarda otomatik olarak çalışacak. Yani aslında izlediğiniz her TikTok videosu bir reklam videosu olacak. Videolardaki nesneler otomatik olarakTikTok Shop’taki eserler belirlenecek ve bunlara atfedilecektir.

Dahası da var: TikTok yatay görsellere geçiyor!

Tıpkı YouTube’da olduğu gibi TikTok’ta da içerik üreten bazı fenomenler manzara resimleri için Teşvik edilmeye başladılar. Öyle ki içerik oluşturucular için “Video Görüntüleme Güçlendirici” adı verilen bir özellik aktif hale getirildi. Bu özellik, görüntünün en az 1 dakika boyunca yatay konumda görüntülenmesine olanak tanır. daha fazla izlenecek sağlar. Son zamanlarda video süresi 30 dakikaya çıkıyorSonraki atılım, TikTok ve YouTube arasındaki rekabeti daha da artıracak.

Bu apaçık; TikTok’un kullanıcılara özel Bölümü keşfedin Yürürlüğe girdiğini de hatırlatmakta fayda var. Görüntüleme geçmişinize göre şekillenen keşfet bölümü, benzer platformlardaki keşfet sayfalarıyla aynı mantıkta çalışır. Bütün bunlar sosyal medya platformlarının ortasında nadirArtık resmen bir rekabet döneminin başladığını ortaya koyuyor.

akhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu