İş

TÜRKONFED, ‘Hayalimizdeki Türkiye’ için iş dünyasını zirvede buluşturacak

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu’nun (ÇUKUROVASİFED) takviyesi, Adana Endüstrici ve İş İnsanları Derneği’nin (ADSİAD) mesken sahipliğinde gerçekleşecek tepenin teması ise ‘Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılına Doğru: Hayalimizdeki Türkiye’ olacak. Doruğa; Anadolu’nun dört bir yanından yaklaşık 500 iş insanı, ortalarında TÜRKONFED ve TÜSİAD’ın mevcut ve geçmiş periyot liderlerinin da olduğu kanaat liderleri, lokal ve bölgesel kent aktörleri ile kamu yetkilileri iştirak gösterecek.

Cumhuriyetin ikinci yüzyılına gerçek ilerlenen bu devirde global ya da ulusal ölçekte yaşanan her krizin, riskler kadar fırsatlar da barındırdığını hatırlatan TÜRKONFED İdare Konseyi Lideri Süleyman Sönmez, iş dünyası ve sivil toplumun sesi olarak meselelerin tespiti ve tahlil teklifleri geliştirme sorumluluğu ile hareket ettiklerini vurguladı. Bu kapsamda düzenlenecek 24. Teşebbüs ve İş Dünyası Zirvesi’ ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sönmez, aktiflikte ele alınacak hususlarla ilgili şu bilgileri paylaştı:

“TÜRKONFED olarak, tüm dünya için büyük ehemmiyet arz eden bu değişim periyodunda, fırsatları değerlendirmenin ve potansiyelimizi kullanmanın yolunu, ‘Dijital-Yeşil ve Toplumsal Dönüşüm’ eksenli olarak ‘3D’ halinde tanımlıyoruz. Üçüz dönüşüm vizyonumuz kapsamında; dijitalleşen, yeşil dönüşüm sayesinde su ve güç başta olmak üzere kaynak verimliliği ile hem cari açığı azaltan hem de yeni ihracat pazarlarında rekabet gücünü artıran; gelişmiş bir iktisat için gelişmiş bir demokrasiyi içselleştiren, eğitimden bayana, gençlikten girişimciliğe toplumun tüm katmanlarını dönüşümün odağına alan Hayalimizdeki Türkiye için çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu