Haber

Uçankuş TV’nin sahibi Can Tanrıyar gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube ekipleri Uçankuş TV’nin sahibi Can Tanrıyar’ı gözaltına aldı. Tanrıyar, İstanbul Beşiktaş’taki evinden alınarak ifadesi alınmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

NEDENİYLE İLGİLİ BİLGİ YOK

Tanrıyar’ın gözaltına alınma nedeni hakkında bilgi verilmedi. Tanrıyar’ın eşi Tamar Tanrıyar, gözaltı sürecini Cumhuriyet’e anlattı.

“KESİNLİKLE TUTUKLAMA”

Tamar Tanrıyar, “Can herhangi bir suçlama olmaksızın gözaltına alındı. İki gün önce Muhammet Yakut’un tartışmasında Can’dan bahsediliyordu. Metin Güneşi Can’ın telaffuzunun ardından ‘Onu uzaklaştıracağım’ diyerek savcılığa gitti. Aynı zamanda gazeteci Serdar Akınan’ı ifadeye çağıran da bu savcıdır. Ne tesadüf Can, savcılığa gittiği gün odadan çıktı. Metin Güneşi ‘nın oğlu ve koruması çıktı. Bu olay tamamen Metin Güneşi Oğlu aracılığıyla savcıya parayı gönderince oldu. Can da bugün gözaltına alındı” dedi.

UĞUR DÜNDAR PAYLAŞ

Konuyla ilgili bir paylaşımda bulunan Gazeteci Uğur Dündar, “Yurt dışından YouTube yayıncılığı yapan Muhammed Yakut isimli şahıs, Can Tanrıyar’ın eski eşi Metin Güneş hakkında iddialarda bulundu. Gözaltına alındığı iddia edildi. İddia edilen suç duyurusuna.” dedi.

Kaynak: ANKA / Yeni

haber-narlidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu