Yaşam

Yazar Mario Levi toprağa verildi

İSTANBUL -Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden Mario Levi vefat etti. 66 yaşındaki yazar, uzun süredir kanserle mücadele ediyordu ve bir süredir komadaydı. Levi, bugün saat 13.00’te Acıbadem Musevi Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Törene Mine Söğütçü, Figen Şakacı, Saadet İhtimam, Mustafa Köz, Başar Başkarir, Emrullah Alp, Baran Hoş ve Ömer Erdem’in de aralarında bulunduğu çok sayıda edebiyatçı ve Yahudi cemaatinin önde gelen isimleri katıldı. Cenaze töreninde konuşan yazar ve Levi’nin eşi Ece Erdoğuş Levi, “Çok iyi bir eş, baba ve yazarı kaybettik. “Hepimize başsağlığı diliyorum” dedi.

MARIO LEVI KİMDİR?

“İstanbul Bir Masaldı”, “En Keyifli Aşk Hikayemiz”, “Şehre Gidememek”, “Lunapark Kapandı” ve “Sana Pandispanya Yaptım” kitaplarının da aralarında bulunduğu birçok esere imza atan yazar Levi “, 1957 yılında İstanbul’da doğdu.

Levi, 1975 yılında Saint Michel Fransız Lisesi’nden, 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Fransız ve Roma Filolojisi bölümünden mezun oldu. İlk öyküsünü 1975’te yazdı. 1984’ten sonra Hokka dergisi, Şalom, Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet Mecmua gibi birçok yayında yazılar yazdı. , Studio İmge, Show, Milliyet Sanat, Argos ve Oksijen.

ayranciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu