Haber

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

Refah Partisi’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı YİNE Mehmet Kasım Gülpınar oldu.

Yeniden Refah Partisi, AK Parti’den 4 dönem milletvekili olarak görev yapan ve son olarak Merkezi Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliği yapan Mehmet Kasım Gülpınar’ı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterdi. 31 Mart’ta Yerel Yönetim Seçimleri yapılacak.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, AK Parti’den istifasını resmi hesabından açıklayan Gülpınar’ın adaylığını şöyle duyurdu:

“Cumhurbaşkanlığı Danışmanı, AK Parti MKYK Üyesi, 24-25-26-27. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar Yeniden Refah Partimize katılarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız oldu. Başkanımıza hoş geldiniz diyor, başarılar ve hayırlı hizmetler diliyoruz. “

MEHMET KASIM GÜLPINAR KİMDİR?

Mehmet Kasım Gülpınar, 20 Eylül 1969’da Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. Lise mezuniyetinin ardından eğitimine Ankara Üniversitesi’nde devam eden Gülpınar, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Üniversiteden mezun olduktan sonra TÖMER’de öğretmen olarak çalıştı. Dış Ticaret Müsteşarlığı İGEME’de tercüman olarak çalıştı. Özel bir televizyon kanalında diplomatik muhabir olarak çalıştı.

Devlet Bakanlığı’nda Özel Kalem ve Siyasi Müşavir, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda Siyasi Müşavir olarak görev yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa’dan 24. Dönem Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu Üyeliği, Akdeniz için Birlik Parlamenter Asamblesi Türkiye Kümesi Üyeliği (AIBPA), Türkiye-Fransa Parlamentolararası Dostluk Kümesi Başkanlığı, AB Uyum Komitesi Üyeliği, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) Üyeliği, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Avrupa Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyeliği yaptı. 25, 26 ve 27. dönemlerde yeniden AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçildi.

Kendisi aynı zamanda 26. Dönem AB Uyum Kurulu Başkanı ve Karma Parlamenterler Kurulu üyesidir. Gülpınar, son olarak AK Parti’de Cumhurbaşkanlığı Danışmanı ve MKYK üyesi olarak görev yaptı.

İyi derecede Fransızca, İngilizce, Kürtçe, Arapça ve Farsça konuşan Gülpınar, evli ve üç çocuk babasıdır.

yazihan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu