Haber

Dilan Polat Soruşturması Arkadaşlarına da Acı Verdi: Malına El Konulan Nez Demir Ağlayarak İsyan Etti

Dilan Polat son dönemde sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri. Lüks hayatıyla büyük bir hayran kitlesi edinen ve her şeyi göz önünde yaşayan Dilan Polat, son dönemde vergi kaçakçılığı ve daha birçok kabahatten yargılanıyor. Tüm mal varlığına el konulan Dilan Polat, arkadaşlarını da etkilemeye başladı. Eski ortağı Nez Demir sosyal medyada isyan etti.

Sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri olan Dilan Polat, son dönemde lüks yaşamıyla değil, “vergi kaçırma” ve “kara para aklama” iddialarıyla ortalığı kasıp kavuruyor.

Eşi Engin Polat ile birlikte lüks bir hayat sürdüren Dilan Polat, bir noktadan sonra farklı tartışmalara konu olurken, mücevher yoluyla kara para akladıkları iddiaları da gündeme bomba gibi düştü. Fenomen çift hakkında açılan soruşturmalar devreye girdiğinde bir süre gündemin tek konusu Dilan-Engin Polat çifti oldu.

Öte yandan haklarındaki iddialar bunlarla sınırlı değil. Hatta tetikçi kiralayarak birini tehdit ettikleri bile konuşuluyor.

Ardından haklarında ‘suç örgütü kurmak ve yönetmek’, ‘suç örgütüne üye olmak’, ‘suç sonucu oluşan malvarlığını aklamak’ ve ‘Vergi Usul Kanunu’na muhalefet’ gibi çok sayıda suçtan soruşturma başlatıldı. ‘.

Bildiğiniz gibi sosyal medyada tanınan Avukat Feyza Altun da olaya karıştı.

Dilan Polat’ın sahibi olduğu Rise & Shine markasıyla ilgili gerçekleri ortaya çıkaran ve fason üretim olduğunu açıklayan Feyza Altun, Dilan Polat ve ablası Sıla Doğu ile kanlı kavga etti. Dilan Polat ve Sıla Doğu, avukat hakkında uzaklaştırma kararı ve konuşma yasağı çıkardı. Feyza Altun geçtiğimiz günlerde “Bahsedilen kozmetik markasının Klinik bölümü kapatılmıştır. ‘Ürünün satışı durdurulmuştur.’ Açıklamayı yaptı.

Aynı zamanda MASAK’ın hazırladığı raporun ardından Dilan Polat ve Engin Polat’ın mal varlıklarına el konulduğu haberi gündeme bomba gibi düştü.

Aynı zamanda çiftin yurt dışına çıkışı da yasaklandı. Polat çiftinin Dubai’ye kaçma planlarının olduğu bir kez daha gündeme gelirken, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili bir açıklama yaparak, soruşturma kapsamında böyle bir durumun mümkün olmadığını açıkladı.

Dilan Polat’ın soruşturması devam ederken, mesele sadece Polat ailesiyle sınırlı kalmadı, herkese sıçradı.

Bu isimlerden biri de Dilan Polat’ın eski ortaklarından sosyal medya fenomeni Nez Demir’di. Dilan Polat’la 3 yıl önce iş yapan, hatta bir dönem yakın arkadaşı olan Nez Demir de soruşturmanın mağduru olduğunu paylaştı.

Dilan Polat gibi kendi güzellik merkezi olan Nez Demir, yaşananların ardından kendi güzellik merkezi hakkında soruşturma başlatıldığını ve mal varlıklarına el konulduğunu söyledi.

Eski yakın arkadaşları Dilan Polat’la 3 yıl önce açtıkları şirketi kapattıklarını ancak soruşturma sırasında hem kendisinin hem de babasının mal varlığına el konulduğunu söyleyen Nez Demir, gözyaşları içinde isyan etti.

Eski iştirakinin başına dert açtığını ve bir arkadaşının da mağduru olduğunu söyleyen Nez Demir, “Bütün yetkililere rica ediyorum, beni de gözaltına alabilirler…” dedi.

‘Arkadaşlarımın kurbanıyım. Yeni firmalarımın bahsi geçen firmalarla herhangi bir ilişkisi bulunmadığı gibi, 3 yıl önce gerçekleşen ortaklıkta da herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Hükümet de onlar incelene kadar önlem almam gerektiğini söylüyor. Peki burada benim mağduriyetim ne olacak? Hiçbir servetim yok, el konulacak hiçbir şeyim yok, bu tür şeylere bulaşmak bile benim için küçük düşürücü. Bu soruşturmanın herkesten daha çabuk sonuçlanmasını istiyorum. Önlemler bana geldi. 40 yıllık bir esnaf geldi babamın yanına, maaş veriyorum, kira ödüyorum… Bütün yetkililere soruyorum, beni gözaltına alabilirler, siz de beni sorguya çağırabilirsiniz, koşarak gelirim lütfen. ‘

Nez Demir’in, Dilan Polat yüzünden mal varlığına el konulduğunu anlattığı o anlar:

karesihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu