Ekonomi

Honda ve LG’den üretim işbirliği

Japon otomotiv üreticisi Honda, önümüzdeki 7 yıl içinde dünya çapında 30 farklı elektrikli modeli piyasaya sürmeyi planlıyor ve yıllık üretim hacmi 2 milyon adedin üzerinde.

Bu kapsamda birçok değerli iş birliğine imza atan Honda, yeni elektrikli araç serisinin pil üretimi için LG Energy Solution ile ortak girişimini resmen duyurdu.

Honda ve LG Energy Solution ortak girişimi kapsamında yeni bir pil fabrikasının inşaatına bu yıl başlanacağı paylaşıldı.

Açıklamaya göre Honda ve LG Energy Solution, yeni üretim tesisini kurmak için 3,5 milyar dolar yatırım yapacaklarını ve 2 bin 200 kişiye istihdam sağlayacaklarını da duyurdu.

Lityum-iyon pil hücrelerinin seri üretimine 2025 yılında başlamayı hedefleyen Honda ve LG Energy Solution ortak girişimi, yıllık yaklaşık 40 GWh üretim kapasitesine sahip olacak.

Yeni ortak girişim tarafından üretilen tüm piller, Kuzey Amerika’da satılan pilli elektrikli araçlara güç sağlamak için Kuzey Amerika’daki Honda fabrikalarına tedarik edilecek. ABD’nin Ohio eyaletinde yer alacak yeni tesisin toplam yatırımı 4.4 milyar doları bulacak.

catajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
evden eve nakliyat firmaları
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu