Haber

Mehmetçik, İncirlik Hava Üssü’nde yardım ulaştırmak için gece gündüz görev başında.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından yurt içi ve yurt dışından Adana’ya gönderilen yardımlar, İncirlik Hava Üssü’nde görev yapan Mehmetçilerin çabalarıyla hızla mağdurlara ulaştırılıyor.

Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 11 ili etkileyen, merkezi Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası ulusal ve uluslararası kampanyalar kapsamında bağışlanan yardım malzemelerinin bir kısmı Adana’da toplanıyor.

İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’nda bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Helikopter Uyum Merkezi, hava ve kara yoluyla aktarılan yardım malzemeleri ile işçilerin şok bölgelerine helikopterle ulaşımını sağlıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Eskişehir, İzmir, Amasya, Konya, Ankara, İstanbul gibi illerden desteklenen uçakta AS-532 Cougar, CH-47 Chinook, S-70 Sikorsky tipi helikopterler ve ortada kargo uçakları, İncirlik’ten yardım sevkiyatı için takviye sağlıyor.

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri, Özel Kuvvetler, Sahil Güvenlik ve Jandarma Genel Komutanlıklarına ait çok sayıda helikopter ve kargo uçağı yoğun trafikte üsse hareket ediyor.

Gece uçuşlarının da yapıldığı aslına nazaran 24 saat görevlerine devam eden Mehmetçik’in ağır işlerine başta Amerikan ve Polonya askerleri olmak üzere birçok ülkenin askerleri takviye güç veriyor.

Çadır, yatak, battaniye, yorgan, yastık, jeneratör, ısıtıcı gibi insani yardımların yanı sıra gıda ve tıbbi malzeme içeren paketler, oluşturulan “hava yardım koridoru” ile depremzedelere ulaştırılmak üzere askeri uçak ve helikopterlere yükleniyor. İncirlik. Hava yoluyla gelen yardımların bir kısmı da tırlarla afetzedelere ulaştırılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu