İş

Turizm profesyonellerinin kiralama ve GES projelerine finansal destek

Yenilenebilir enerji alanında finansman tabanını artıran Kuveyt Türk, bu alanda iş birliği protokollerine imza atmaya devam ediyor. Kuveyt Türk, Türkiye’nin değerli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da faaliyet gösteren otel, turistik tesis ve işletmelerin çatı kuruluşu olan Bodrum Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) ile kiralama ve güneş enerjisi santrali (GES) alanında iş birliği yaptı. Turizm alanında bir ilk olarak düzenlenen iş birliği protokolü, BODER Genel Müdürlük binasında Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz ve BODER Lideri Ömer Faruk Dengiz tarafından imzalandı.

Arsa ve çatı GES projelerine finansman desteği sağlamak amacıyla imzalanan protokol ile turizmciler finansal kiralama başta olmak üzere birçok alanda finansmana daha kolay erişebilecek ve yenilenebilir enerji alanında Bodrum’da artan talebe sürdürülebilir çözümler sunulacak. ve yeşil güç. İş birliği kapsamında, kiralama ve arsa ve çatı GES konseyi için finansman talebinde bulunan turizmciler, BODER tarafından özel kurallar kapsamında finansman başvurusu için Kuveyt Türk’e yönlendirilecek. Leasing ile öz tüketim amaçlı kurulacak arazi ve çatı GES’leri için gerekli şartları sağlayan firmalar, Kuveyt Türk tarafından uygun koşullarda finanse edilecek.

“Turizm sektörüne desteğimizi artırıyoruz”

Kuveyt Türk KOBİ’lerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, “Katılım finansmanı ilkeleri doğrultusunda geliştirdiğimiz yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle stratejik sektörlerimizden biri olan turizme katkımızı artırıyoruz. ülkemizin bölgeleri. Deniz, sağlık, termal, yayla ve kış turizmi gibi birçok alanda sağladığımız finansal destekle turizmcilerimizin yanındayız. Gelecek nesillerin elektrik ihtiyacını karşılamak ve çevreye verilen zararı azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına ve yeşil enerji finansmanına büyük önem veriyoruz. Bu anlayışla güneş enerjisinden faydalanmak isteyen turizmcilerimize avantajlı finansman çözümleri ile katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda ülkemizin en değerli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da artan elektrik ihtiyacını yeşil ve sürdürülebilir yenilenebilir enerji ile karşılama misyonumuzu yerine getiriyoruz. Turizm alanında bir ilke imza atarak imzaladığımız iş birliği protokolü sayesinde, Bodrum’daki otel ve işletmelerin arsa ve çatı GES yatırımları ile elektrik maliyetlerini düşürmelerine ve sürdürülebilir kaynaklarla üretim yapmalarına katkı sağlayacağız. BODER ile yaptığımız iş birliğinin, değerli bir talebe cevap vererek yenilenebilir enerji alanında hem Bodrum’a hem de ülkemize katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu vesileyle BODER’e teşekkür etmek istiyoruz.”

“GES, Bodrum için güvenli ve temiz enerjiye sahip olmak için büyük bir fırsat”

BODER Lideri Ömer Faruk Dengiz, GES projelerinin ülkemiz ve büyük ölçüde dışa bağımlı olan Bodrum için büyük bir fırsat sunduğunu vurgulayarak, “Ülkemizin gözde turizm destinasyonu olan Bodrum, artan turizm potansiyeli ile değerli bir elektrik talebine sahip. her yıl. İlçemizde sayıları artmaya devam eden turistik tesis, otel ve işletmelerin elektrik ihtiyacını yenilenebilir enerji ile karşılamak için Kuveyt Türk ile güçlerimizi birleştiriyoruz. GES, Bodrum’un inancını ve saf gücünü yeniden kazanması için büyük bir fırsat. BODER üyesi kurumların yenilenebilir enerjiye yönelik finansman ihtiyaçlarını en makul ve hızlı şekilde karşılamak amacıyla böylesine değerli bir iş birliği protokolünü hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. Kuveyt Türk’e, Bodrum’umuzdaki turizm işletmelerinin yenilenebilir enerji finansmanına ulaşma yolundaki çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.”

Turizm sektörünün nakit akışına uygun finansman desteği

Kuveyt Türk, geliştirdiği çalışma ve hizmetlerle ülkemizin stratejik alanlarından biri olan turizm branşına girmiş; deniz, sağlık, termal, yayla, kış turizmi ve daha birçok alanda finansmanın temeli olmaya devam ediyor. Kuveyt Türk, turizm profesyonellerine otel yatırımları, iş ve hizmet alımları ve diğer ihtiyaçlar için bölümün nakit akışına uygun koşullarda finansman desteği sağlamaktadır. Ayrıca turizm işletmelerine yasal kredi kartları ile 7/24 ihtiyaçlarını finanse etme ve geri ödemelerini kendi nakit akışlarına göre düzenleme fırsatları sunmaktadır. Kuveyt Türk, tedarikçi finansmanı ve işletme finansmanı alanındaki çalışmaları ile otel ve konaklama tesislerine satış yapan işletmelerin analiz ortağı olmaktadır. Kuveyt Türk, turizm ekosisteminin finansman ve diğer ihtiyaçlarının daha hızlı ve verimli karşılanabilmesi için dijitalleşmeye odaklanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Turizm ekosistemini bütüncül bir yaklaşımla ele alarak sektördeki tüm paydaşlar için fiyat oluşturmak isteyen Kuveyt Türk, turizm bölgesi esnafına özel avantajlı iş paketleriyle de sektöre destek veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu