Haber

Bursa’da 2 kişiyi telefonla 500 bin liradan fazla dolandıran zanlılar yakalandı

Bursa’da telefonda kendilerini polis olarak tanıtarak mağdurlardan yüklü miktarda para ve ziynet eşyası aldığı iddia edilen 4 zanlıdan biri tutuklandı.

ZK (73) ve AM (81) polise başvurduklarını bildirerek, telefonda kendilerini polis olarak tanıtan zanlıların banka hesaplarına terör örgütleri tarafından el konulduğunu söylediğini bildirdi.

ZK ve AM, hesaplarından para transferi yapıldığını ve konuttaki ziynet eşyasından parmak izi alacaklarını belirten zanlılara inandıklarını, 242 bin 600 lira, 225 bin lira ziynet eşyası ve 5 altın bileziği teslim ettiklerini söyledi. .

Bursa Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro ekipleri, şüpheli KS’yi (20) gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Nitelikli dolandırıcılık vakalarına ilişkin elde edilen bilgiler ışığında genişletilen operasyon kapsamında YB (31), HHC (29) ve CD (35) de yakalandı.

Şüphelilerin hesaplarını ülke genelinde çok sayıda dolandırıcılık olayında kullandıkları, uyuşturucu karşılığında tuzağa düşürdükleri ve diğer illerde arandıkları gençlere açık hatlardan hesap açtırdıkları da belirlendi.

Zanlılar YB ve CD, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Ortada ziynet eşyası ve para toplamaya gelen ve ATM’de işlem yapan zanlıların görüntüleri çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu